آبروریزی جدید برای کشتی ایران در آسیا/ مغول‌ها اجازه خروج به ایرانی‌ها را ندادند!

آبروریزی جدید برای کشتی ایران در آسیا/ مغول‌ها اجازه خروج به ایرانی‌ها را ندادند!

این در حالیست که متولیان فدراسیون کشتی بنا به دلایل نامعلومی از ابتدا هزینه تیم نوجوانان را فراهم نکرده و درست در دقایق آخر به تکاپو افتادند و پول بازگشت ملی پوشان را فراهم کردند تا بدین ترتیب تیم غریب و بلاتکلیف کشتی فرنگی هم بتواند با آزادکاران به ایران باز گردند!

Koshti[Www.KamYab.Ir]
تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران در شرایطی راهی رقابتهای قهرمانی آسیا در مغولستان شدند که نه تنها هیچ تدارکات مناسبی برای آماده‌سازی آنان صورت نگرفت، بلکه سفر سخت و پر حاشیه‌ای را نیز پشت سرگذاشتند. آبروریزی بزرگ زمانی رقم خورد که مغول‌ها به دلیل پرداخت نشدن پول هتل اجازه خروج به کشتی‌گیران ایران را ندادند!
به گزارش مهر، امسال برای نوجوانان کشتی ایران سالی پر از سختی و حسرت بود. حسرت اردوهای آماده‌سازی با امکانات و مطلوب و همچنین تورنمنت‌های تدارکاتی بین‌المللی که به واقع عملکرد ملی‌پوشان را در رقابتهای قهرمانی آسیا تحت تاثیر قرار داد.

آزاد و فرنگی‌کاران نوجوان ایران بعد از اینکه چندین تورنمنت بین‌المللی در ترکیه و آذربایجان را با مخالفت شورای برون مرزی وزارت ورزش از دست دادند، خود را در یک قدمی حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا در مغولستان دیدند. میدانی درون قاره‌ای که نمایندگان ایران باید از اقتدار و افتخار همیشگی خود دفاع می‌کردند و به بهترین شکل ممکن برای درخشش دراین پیکارها تجهیز می‌شدند، اما افسوس که نه تنها تدارکات خوبی برای آماده‌سازی آنان صورت نگرفت،‌ بلکه سفری سخت و پرماجرا نیز آخرین رمق باقیمانده کاروان اعزامی نوجوانان را از آنان گرفت.

البته فرنگی کاران نوجوان کشورمان به رغم تمامی این سختی ها توانستند پرونده رقابتهای قهرمانی آسیا را با کسب هشت مدال و مقام سومی ببندند. رتبه ای که با توجه به شرایط ویژه ی تدارکات و اعزام دشوار چندان بد و دور از انتظار نبود.

اما چند نکته در این طول این رقابتها به شدت خودنمایی می‌کرد. اول اینکه چرا حسن رنگرز نایب رئیس فدراسیون کشتی که بتازگی نایب رئیس شورای کشتی آسیا نیز شده، در محل برگزاری رقابتهای قهرمانی نوجوانان آسیا حضور نداشت تا بتواند با بهره‌گیری از موقعیت خود کمی از سنگینی بار مسایل و مشکلات فرنگی کاران نوجوان را بکاهد.

جالب اینجاست که تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران حتی پس از پایان رقابتها نیز با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند و به دلیل عدم پرداخت پول محل اقامت هنوز نتوانسته مغولستان را به مقصد تهران ترک کند!

این در حالیست که متولیان فدراسیون کشتی بنا به دلایل نامعلومی از ابتدا هزینه تیم نوجوانان را فراهم نکرده و درست در دقایق آخر به تکاپو افتادند و پول بازگشت ملیپوشان را فراهم کردند تا بدین ترتیب تیم غریب و بلاتکلیف کشتی فرنگی هم بتواند با آزادکاران به ایران باز گردند!

این وضعیت زمانی نگران کننده‌تر می‌شود که همین نوجوانان خسته و زخم خورده از رقابتهای آسیایی با چنین اوضاع و احوالی باید تا بزودی راهی رقابتهای جهانی صربستان شوند.

متاسفانه مسئولان ورزش کشور سرنوشتی را برای کشتی رقم زده‌اند که نه تنها وضعیت فعلی تمانی ملی پوشان رده‌های مختلف بلکه وضعیت آینده سازان کشتی ایران هم دچار خدچه و ابهام شده و دیگر چیزی بنام انگیزه و اشتیاق در جمع ملی پوشان به چشم نمی‌خورد.

به هر حال امیدواریم تا پیش از اعزام تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان کشتی ایران به رقابتهای جهانی صربستان و بلغارستان، سیاستی اتخاذ شود که داستان تاسف‌آور سفر نوجوانان به مغولستان تکرار نشود و کشتی گیران ایرانی با توجه به اعتبار و اقتدار همیشگی خود در کشورهای میزبان حضور یابند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه