ایران در صدر جاسوسی آمریکا از کامپیوترهای جهان

ایران در صدر جاسوسی آمریکا از کامپیوترهای جهان

یک شرکت روسی اعلام کرد آمریکا به صورت مخفیانه در کامپیوترهای جهان برنامه های جاسوسی نصب کرده است. منابع آمریکایی این گزارش را تایید کرده اند.ایران در صدر جاسوسی آمریکا از کامپیوترهای جهان

به گزارش نایاب فان به نقل از رویترز، شرکت روسی “کاسپرسکی” فعال در زمینه امنیت الکترونیک در گزارشی گفته است آژانس امنیت ملی آمریکا (National Security Agency) با استفاده از این شیوه، توانسته است با موفقیت از ۳۰ کشور جاسوسی کند.

رویترز برای بررسی صحت این گزارش از شماری از کارشناسان امنیت الکترونیک و کارکنان سابق آژانس امنیت ملی آمریکا موضوع را جویا شد که آنها این شیوه جاسوسی را تایید کردند.

این خبرگزاری اضافه کرد: شماری از محققان در زمینه امنیت الکترونیک و کارمندان سابق سرویس های امنیتی – اطلاعاتی آمریکا تایید کرده اند که آژانس امنیت ملی آمریکا به راهی دست یافته که برنامه های جاسوسی را در هارد دیسک کامپیوترهای تولیدی شرکت های وسترن دیجیتال، توشیبا و سیگیت و دیگر شرکت ها پنهان کند.
این اقدام باعث شده آمریکا بتواند از اکثر کامپیوترهای جهان جاسوسی کنند.

ساختمان مرکز آژانس امنیت ملی آمریکا – شهر مریلند

01-Pic[NayabFun.CoM]

هارد دیسک یکی از قطعات کامپیوتر است که تمامی اطلاعات این وسیله بر روی آن حفظ و نگهداری می شود.
شرکت روسی “کاسپرسکی” قبل از این هم عملیات های جاسوسی الکترونیکی کشورهای غربی را نیز کشف کرده است.

شرکت روسی کاسبرسکی گفته است کشف کرده است که کامپیوترهای شخصی در ۳۰ کشور جهان حداقل یکی از برنامه های جاسوسی آمریکا را در خود دارند.
براساس این گزارش، بیشترین تعداد برنامه های جاسوسی در کامپیوترهای ایران قرار دارد. پس از ایران، به ترتیب کشورهای روسیه، پاکستان، افغانستان، چین، مالی، سوریه، یمن و الجزایر قرار دارند.

هدف از این برنامه جاسوسی آمریکا نیز تاسیسات دولتی، نظامی، شرکت های ارتباطات و انرژی، بانک ها، پژوهشگران هسته ای، رسانه ها و فعالان تندرو و افراطی اعلام شده است.

هارد دیسک قطعه برای ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر

02-Pic[NayabFun.CoM]

این شرکت روسی از اعلام نام کشوری که عامل این برنامه های جاسوسی است خودداری کرده است اما گفته است عامل این برنامه های جاسوسی با بدافزار کامپیوتری استاکس نت ارتباط نزدیک دارد.
“استاکس نت ” بدافزاری است که توسط آژانس امنیت ملی آمریکا مدیریت می شود و در حمله سایبری به تاسیسات غنی سازی نطنز ایران مورد استفاده قرار گرفت.

آژانس امنیت ملی آمریکا مسؤول جمع آوری اطلاعات و جاسوسی الکترونیک و سایبری برای دولت واشنتگتن است.

یک کارمند سابق در آژانس امنیت ملی آمریکا در این باره به رویترز گفت: گزارش شرکت روسی کاسبرسکی صحیح است. افرادی که همچنان در سازمان امنیت ملی آمریکا فعالیت می کنند برای این برنامه های جاسوسی به اندازه استاکس نت ارزش بسیاری قائل هستند.

یک افسر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا هم گفت: این سازمان فناوری را به دست آورد که از طریق آن می توان برنامه های جاسوسی را در هارد دیسک کامپیوترها پنهان کرد.
وی با این حال گفته است که از فعالیت های جاسوسی با استفاده از این برنامه های جاسوسی اطلاعی ندارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه