تصاویر: سه فیلم برای اکران عید فطر

تصاویر: سه فیلم برای اکران عید فطر

بنا به اعلام شورای صنفی نمایش، فیلمهای «رستاخیز» به سرگروهی سینما آزادی، «گینس» به سرگروهی سینما ماندانا و «خداحافظی طولانی» به سرگروهی سینما اریکه ایرانیان اکران می‌شوند.
تسنیم: اکران عید فطر یکی از بهترین فصلهای اکران سینمای ایران است. اکثر پخش کنندگان سینمایی بعد از اکران عید نوروز به دنبال نمایش فیلمهایشان در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان هستند.

سال گذشته فیلم‌های سینمایی «ردکارپت» و «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»، «کلاشینکف»، «امروز»، «فرشته ها با هم می‌آیند» فروش میلیاردی را نصیب گیشه سینماهای ایران کردند.

در عید فطر 94 بنا به اعلام شورای صنفی نمایش، فیلمهای «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش به سرگروهی سینما آزادی، «گینس» به کارگردانی محسن تنابنده به سرگروهی سینما ماندانا و «خداحافظی طولانی» به کارگردانی فرزاد موتمن به سرگروهی سینما اریکه ایرانیان اکران می‌شوند.

«خداحافظی طولانی» به کارگردانی فرزاد موتمن و با بازی سعید آقا خانی، میترا حجار و ساره بیات در جشنواره سی و سوم برای اولین بار رونمایی شد. ماجرای مردی‌ را روایت می‌کند که از اتهام یک قتل جنجالی تبرئه شده، ولی جامعه و اطرافیانش هنوز به عنوان مجرم نگاهش می‌کنند. مرد که درگیر یک رابطه عاطفیست، برای تداوم عشق و زندگی باید بر این بحران غلبه کند.

 تصاویر: سه فیلم برای اکران عید فطر - تصویر 1

پیش از این اعلام شده بود که فیلم «محمد رسول الله» تازه ترین اثر سینمایی مجید مجیدی هم عید فطر امسال اکران می‌شود ولی بنا به اعلام پخش بین الملل این فیلم، «محمد رسول الله» شهریور امسال و پس از حضور در جشنواره مونترال اکران عمومی می‌شود.

عیدفطر امسال بعد از کش و قوسهای فراوان که برای اکران عمومی «رستاخیز» در یکسال گذشته بوجود آمد گویا قرار است آخرین اثر احمدرضا درویش به سینماها بیاید. داستان این فیلم درباره واقعه عاشورا است که با همراهی بکیر فرزند حر ابن یزید ریاحی به قیام امام حسین (ع) و متن حوادث واقعه عاشورا می‌پردازد. این فیلم مقطع زمانی مرگ معاویه تا قیام امام سوم شیعیان را به تصویر می‌کشد.

«رستاخیز» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر جوایز سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی،سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس، سیمرغ بلورین بازیگر نقش مکمل مرد: بابک حمیدیان، سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن، سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌برداری، سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، سیمرغ بلورین بهترین فیلم را کسب کرده است.

 تصاویر: سه فیلم برای اکران عید فطر - تصویر 2

«گینس» فیلم کمدی محسن تنابنده و اولین تجربه کارگردانی فیلم سینمایی بلند اوست. زوج محسن تنابنده و رضا عطاران ضمانت فروش این فیلم است.

فیلم به دلیل فضای کمدی و مفرحی که دارد به دلیل ایام فاطمیه نتوانست اکران نوروز را از آن خود کند و گروه سازنده تلاش داشتند که فیلم را در اکران دوم نوروز جای دهند. حتی در تیزرهای این فیلم اعلام شده بود که فیلم در اردیبهشت ماه امسال اکران می شود.

اما با تصمیم شورای صنفی نمایش اکران عید فطر به این فیلم رسید تا بتواند گیشه تابستان سینماهای ایران را پررونق کند.

این فیلم به دلیل تعدد لوکیشن و حضور یک شترمرغ در اکثر صحنه‌های فیلم جزء کارهای سخت به لحاظ تولید به شمار می‌آید. در این فیلم به پرورش شترمرغ و موضوع مهم فراورده های گوشتی و توجه به دام و طیور پرداخته شده است.

 تصاویر: سه فیلم برای اکران عید فطر - تصویر 3

البته در مورد اکران عیدفطر برخی فیلمها نیز گمانه زنی های رسانه ای می شود که هنوز شورای صنفی نمایش آن را تایید نکرده است. تا به امروز فیلمهای گروه های سینمایی استقلال، کورش و زندگی هنوز مشخص نشده اند اما «عصر یخبندان» به کارگردانی محسن کیایی، «سه بیگانه در سرزمین ناشناخته» به کارگردانی مهدی مظلومی و «دوران عاشقی» علیرضا رئیسیان سه فیلم دیگری هستند که پخش کنندگان آنها برای اکران عید فطرشان تلاش می‌کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه