خطرناک ترین بیماری جهان به عربستان رسید/ اعلام وضعیت فوق العاده جهانی برای “ابولا” / مرگ 900 نفر در 5 ماه +عکس

خطرناک ترین بیماری جهان به عربستان رسید/ اعلام وضعیت فوق العاده جهانی برای “ابولا” / مرگ ۹۰۰ نفر در ۵ ماه (+عکس)

سازمان ملل به دلیل خطر بیماری اِبولا، “وضعیت فوق العاده جهانی” اعلام کرد. در ۵ ماه اخیر نزدیک به ۹۰۰ نفر بر اثر این بیماری جان باخته اند.

به گزارش کمیاب به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان بهداشت جهانی در بیانیه ای اعلام کرد: بیماری ابولا بزرگترین و خطرناک ترین بیماری در ۴ دهه گذشته است و به اعلام وضعیت فوق العاده در زمینه بهداشت عمومی در سطح جهان نیازمند است.

در این بیانیه آمده است: بیماری ابولا در غرب آفریقا نیازمند تحرک هماهنگ شده بین المللی برای توقف گسترش در سطح جهان است.

کشور سیرالئون نیز از ارتش برای کمک به تلاش های مقابله با ابولا کمک گرفت.
بیماری ابولا در کشورهای سیرالئون، گینه و لیبریا تاکنون نزدیک به ۹۰۰ نفر کشته گرفته است. لیبریا، سیرالئون، گینه و نیجریه چهار کشور آفریقایی هستند که بیشترین آمار مبتلایان به بیماری را دارند.

براساس آمار سازمان بهداشت جهانی، از ماه مارس گذشته (اسفند – فروردین) تا روز دوشنبه هفته گذشته ۱۶۰۳ نفر به ابولا مبتلا شدند که ۸۸۷ نفر آنها جان باختند.

این بیماری به عربستان سعودی نیز رسیده است و به تازگی بیماری یکی از شهروندان این کشور آشکار شد. این شهروند سعودی در ماه رمضان برای انجام سفر کاری، به کشور سیرالئون رفته بود.

در همین ارتباط، عربستان سعودی صدور ویزای حج عمره و تمتع برای کشورهای دارنده بیماری ابولا را متوقف کرد.

گفتنی است روستاهای محروم و کم توسعه در مرکز و غرب آفریقا، منطقه اصلی گسترش این بیماری هستند و هم اکنون کشورهای گینه، سیرالئون، لیبریا، کنگو، گابون، سودان جنوبی، اوگاندا و آفریفای جنوبی با این بیماری روبه رو هستند.

این بیماری از طریق حیوان به انسان منتقل می شود. افراد بیمار به صورت ناگهانی با درد مفاصل و تب شدید و التهاب روبه رو می شوند. زمان بیمار شدن افراد تا بروز علائم بیماری نیز بین ۲ تا ۱۲ روز است.

تاکنون برای درمان این بیماری هیچ داروی موثر و قطعی یافت نشده است.

بررسی افراد در جستجوی مبتلایان به بیماری ابولا

خطرناک ترین بیماری جهان به عربستان رسید/ اعلام وضعیت فوق العاده جهانی برای “ابولا” / مرگ 900 نفر در 5 ماه +عکس - تصویر 1


خطرناک ترین بیماری جهان به عربستان رسید/ اعلام وضعیت فوق العاده جهانی برای “ابولا” / مرگ 900 نفر در 5 ماه +عکس - تصویر 2خطرناک ترین بیماری جهان به عربستان رسید/ اعلام وضعیت فوق العاده جهانی برای “ابولا” / مرگ 900 نفر در 5 ماه +عکس - تصویر 3

فعالیت نیروهای مقابله با بیماری ابولا در غرب آفریقا

اطلاع رسانی در مناطق غرب آفریقا برای مقابله با بیماری ابولا
انتقال چند فرد مبتلا به بیماری ابولا به اسپانیا برای درماناتاق های ویژه برای بستری شدن بیماران ابولا در بریتانیا
انتقال بیمار مبتلا ابولا به بیمارستانی در آتلانتا آمریکا 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه