به گزارش کمیاب، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور صبح امروز در گردهمایی معاونین برنامه‌ریزی استانداری‌های سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه در زمینه ثبت‌نام مردم در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها بخش اندکی درآمد خود را بالای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرده‌اند، گفت: ابراز مردم حداقل دستمزدها بود و این نشان می‌دهد که مردم به حداقل دستمزدها پیش رفته‌اند. اگر این موضوع صددرصد درست باشد، نامطلوب است و اگر هم واقعیت نداشته باشد به‌شکل دیگر ...

شریعتمداری: تا ۲-۳ روز آینده قیمت‌های جدید بنزین، گازوئیل و سی‌ان‌جی اعلام می‌شود

1-Pic[WwW.KamYab.IR]

به گزارش کمیاب، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور صبح امروز در گردهمایی معاونین برنامه‌ریزی استانداری‌های سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه در زمینه ثبت‌نام مردم در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها بخش اندکی درآمد خود را بالای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرده‌اند، گفت: ابراز مردم حداقل دستمزدها بود و این نشان می‌دهد که مردم به حداقل دستمزدها پیش رفته‌اند. اگر این موضوع صددرصد درست باشد، نامطلوب است و اگر هم واقعیت نداشته باشد به‌شکل دیگری نامطلوب است. در کل آمار به دست آمده تاکنون خوش‌آیند نبوده است.
وی اضافه کرد: البته آمارها هنوز خام است و بانک‌های اطلاعاتی باید در این خصوص کارهای دیگری انجام دهند.
معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان “میزان شرکت مردم در امر ثبت‌نام متناسب با نظرسنجی ما بوده است” اظهار داشت: ۸۰ درصد ثبت‌نام‌ها از طریق آی‌پی شخصی و کافی‌نت و بقیه از طریق دفاتر کمیته امداد، بهزیستی و پیشخوان دولت انجام شد.
شریعتمداری اعلام کرد: تا ۲،۳ روز آینده قیمت بنزین، گازوئیل و سی‌ان‌جی اعلام خواهد شد و به‌طور قطع شیب قیمت کند خواهد بود.
وی تأکید کرد: ما در خصوص اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت‌وگوهای خوبی با اتحادیه‌ها داشته‌ایم و در بحث کالاهای اساسی و موضوع حمل و نقل مشکلاتی ایجاد نخواهد شد.
معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان “در بحث اتوبوس و حمل و نقل عمومی در ۳ ماه نخست امسال قیمت‌ها را بر مبنای سال گذشته می‌بندیم” خطاب به معاونان استانداری‌ها افزود: به‌گونه‌ای اوضاع را کنترل کنید تا از بی‌نظمی و اجحاف به مردم و افزایش قیمت‌ها خودداری شود و این روزها با آرامش طی شود و منابع ایجادشده در عرصه‌های بهداشت، درمان، بیمه و اصلاح حمل و نقل برون‌شهری مورد استفاده قرار گیرد.
شریعتمداری در ادامه با بیان “از نظر ما باید دهک‌های ۹ و ۱۰ درآمدی در زمینه ثبت‌نام فاز دوم یارانه‌ها به‌سمت انصراف پیش می‌رفتند” گفت: ما در این زمینه نظرسنجی جالبی داشتیم و با نتایج خوبی مواجه شدیم و بر اساس این نظرسنجی آنهایی که یارانه تعلق نمی‌گیرد، ۴۵ درصدشان گفته بودند بهتر می‌توانیم یارانه‌ها را توزیع کنیم و عده‌ای هم گفتند: اگر ثبت‌نام نکنیم به‌عنوان ثروتمند شناخته می‌شویم و مالیات سراغ ما می‌آید.
وی خاطرنشان کرد: ۹۱٫۲ درصد مردم رسماً اعلام کرده بودند که در مرحله دوم یارانه‌ها ثبت‌نام می‌کنند.
معاون اجرایی رئیس جمهور همچنین در خصوص نحوه تبلیغ صدا و سیما برای انصراف مردم در مرحله دوم یارانه‌ها اظهار داشت: تلویزیون به‌گونه‌ای تبلیغ می‌کرد که مردم ثبت‌نام کنند ضمن اینکه دهک نهم و دهم جامعه در تبلیغ تلویزیون گم شده بودند و تلویزیون تلاش خود را برای ثبت‌نام مردم انجام داد. من دیروز بعد از ظهر در رادیو شنیدم که امروز روز آخر ثبت‌نام است، از این رو مردم جا نمانند و ثبت‌نام کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه