طرز تهیه بیسکویت بلژیکی !

طرز تهیه بیسکویت بلژیکی !

Biskouit[WwW.Kamyab.IR]

مواد مورد نیاز:

آرد سفید نرم: ۲۵۰ گرم (۲ پیمانه)
کره: ۱۸۰ گرم (یا روغن جامد ۱۲۵ گرم)
پودر قند: ۱۲۵ گرم
دارچین کوبیده نرم: ۲ قاشق مربا خوری
شیر: نصف استکان
نمک: یک چهارم قاشق چایخوری

مواد لازم برای تزئین

سفیده تخم مرغ: ۲ عدد
بادام ورقه شده یا خلال بادام: ۵۰ گرم
شکر: ۵۰ گرم (۲ قاشق سوپخوری)

طرز تهیه:

در ابتدا کره را با چنگال می زنیم تا نرم و لطیف شود . بعد پودر قند و دارچین و شیر و کمی نمک را با آن مخلوط می کنیم ، به حدی که کره کاملا صاف و یکنواخت شود . آرد را میریزیم و به هم می زنیم تا خمیر نرم شود . بعد آن را یکی دو ساعت کنار می گذاریم . سینی شیرینی پزی را که باید تقریبا به طول ۴۲ و عرض ۳۵ سانتیمتر باشد آماده می کنیم . خمیر را داخل سینی با دست به طور یکنواخت و نازک باز کرده ، اطراف آن را کاملا صاف می نمائیم.
سفیده تخم مرغ را خوب بهم می زنیم تا کاملا کف کند . شکر را کم کم با سفیده مخلوط نموده ، خوب بهم می زنیم و آن را روی خمیر می مالیم و به شکل چهارگوش یا مستطیل منظم و یک اندازه می بریم .
فر را با حرارت ۳۰۰ درجه فارنهایت یا ۱۵۰ درجه سانتیگراد گرم می کنیم . سینی را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پنجره وسط فر می گذاریم تا روی شیرینی طلائی شود . بعد سینی را بیرون می آوریم و دوباره خطوط بریده شده را یک بار دیگر می بریم و شیرینی ها را از سینی خارج کرده ، در ظرف می چینیم . باید توجه داشت خلال بادام را در وسط هر قطعه از شیرینی ها بریزیم تا هنگام بریدن به لبه کارد گیر نکند و نان ها بریده شود. این نوع بیسکویت بلژیکی بسیار لطیف ، سبک وترد است.

گردآوری: گروه آموزش پرداد

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه