پادزهری برای مصائب زندگی

ایران بانو دات کام
پادزهری برای مصائب زندگی,
آیا می‌خواهید جهان جای بهتری برای زندگی باشد؟ در اینجا سه راه رسیدن به جهانی برتر را می‌خوانید:.
۱) برای فقرای جهان كاری انجام دهید. مقداری از درآمدتان را برای آنان كه شدیدا نیازمندند اختصاص دهید. در این راستا سازمان‌های معتمد را پیدا و برنامه منظمی برای همكاری با آنها طراحی كنید و یا حتی اگر وقت و بودجه كافی ندارید خودتان می‌توانید سازمانی را به این منظور راه‌اندازی كنید.
۲) برای حیوانات كاری انجام دهید. سیستم نادرست تولید حیوانات پرورشی به شكل آزاردهنده‌ای رو به افزایش است. همین الان میلیون‌ها حیوان در قفس‌های كوچك زندانی شده‌اند. به شكلی كه حتی نمی‌توانند اعضای بدنشان را از هم باز كنند و یا چرخی بزنند. گاه می‌بینیم ده‌ها هزار حیوان را در یك طویله جمع می‌كنند به طوری كه هوای كافی برای تنفس و یا بهره كافی از نور خورشید ندارند. باید جلوی این سیستم‌های غیرانسانی تولید حیوانات گرفته شود. گوشت، تخم‌مرغ و یا محصولات لبنی حیوانات پرورشی را نخرید. شاید حتی بهتر باشد كه به مصرف سبزیجات و محصولات گیاهی روی آورید.
۳) برای حیات زیستی، زمین كاری انجام دهید. انتشارات گاز گلخانه‌ای را كاهش دهید. از وسایل نقلیه عمومی استفاده كنید. پیاده‌روی و یا دوچرخه‌سواری كنید. اگر مجبورید ماشین خود را سوار شوید از سوخت مناسب‌تری استفاده كنید.
رعایت این سه نكته در زندگی نشان‌دهنده مسوولیت‌پذیری اخلاقی ماست. امتحان كنید و ببینید كه زندگی‌تان معنای تازه‌ای خواهد یافت.این پادزهر خوبی بر ملالت‌های زندگی زورمره است.

*فیلسوف اخلاق زیستی دانشگاه ملبورن
منبع: سایت اینترنتی پیتر سینگر، فوریه ۲۰۰۷
منبع : تهران امروز

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه