کِرم فِرش(Crème fraiche)

کِرم فِرش

این کرم را می‌توانید در داخل یا همراه با انواع غذا و دسرها سرو کنید و مزه بهتری به خوراکی های خود ببخشید.

مناسب برای :8 نفر

زمان آماده سازی : حداکثر 30 دقیقه

در اغلب سس‌ها با از دست دادن حرارت یا قرار گرفتن در مجاورت هوا، روی سس یک لایه پوسته خشک ایجاد می‌شود. این سس از این قابلیت برخوردار است که در مجاورت هوا هم ظاهر اولیه خود را حفظ می‌کند و روی آن خشک نمی‌شود. این سس در 20 دقیقه آماده می‌شود و پس از آن تا 2 روز باید هر 6 ساعت هم زده شود تا مزه و غلظت لازم را بگیرد.

مواد لازم:کِرم فِرش(Crème fraiche) - تصویر 2

خامه زده شده غلیظ

یک پیمانه

باترمیلک

1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:کِرم فِرش(Crème fraiche) - تصویر 3

  1. یک قابلمه متوسط حاوی خامه زده شده را برروی اجاق با حرارت پایین  قرار می‌دهیم تا به حرارت 40 درجه سانتی‌گراد برسد.
  2. حال از روی حرارت برداشته و باترمیلک را درون آن ریخته و هم می‌زنیم. بجای باترمیلک می‌توانید از دوغ غلیظ و شیرین  استفاده کنید.
  3. خامه حاصل شده را به یک کاسه بزرگ منتقل نموده و اجازه می‌دهیم تا در یک مکان گرم برای مدتی بماند. روی کاسه را با یک نایلون بصورت آزاد، می‌پوشانیم تا اینکه پس از مدتی غلیظ شده در حدی که به حالت نیمه مایع در آید
  4. . هر 6 تا 8 ساعت آن را هم زده و می‌چشیم. این روند معمولاً بین 24 تا 36 ساعت بطول خواهد انجامید، که حرارت اطاق شما آن را مشخص می‌نماید.
  5. کرم فرش زمانی آماده می‌باشد، که غلیظ شده باشد و طعم آن کمی به ترشی بزند. قبل از استفاده، کرم فرش را داخل یخچال برای چند ساعت قرار دهید. کرم فرش را می‌توانید به مدت 10 روز در یخچال نگهداری نمایید.
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه